Зі спогадів старожилів села відомо, що у другій половині XVIII ст. у Верчанах працювала початкова школа, що мала дві кімнати. Про неї відомо дуже мало. Школа булла під солом’яним дахом. До неї ходили діти з багатих родин. Діти бідних селян – наймитували.

         У 1903р. за наказом барона Броніцького була збудована нова мурована двоповерхова школа. Площа школи становила 173 м2 . вона було двох класною, в ній працювало четверо вчителів, і навчало 153 учні. Одним з перших вчителів були пан Куяловський і пан Микитка, яких направили сюди зі стрия, а із священників релігію викладали о.Желіховський і о.Степан Івасик. Навчання велося на українській мові, а з іноземних мов вивчалася польська, оскільки Стрийщина на той час була бід владою Польщі.

         У 1910 рр. у школі навчалися 207 українських дітей. Особливих змін у навчанні не відбулося.

    У 20-ті рр. товариство «Просвіта» домагалося запровадження двомовності навчання у початковій школі с. Верчани. Навчання велося польською мовою. У ЦДІА м. Львова знаходиться декларація громади села від 26.12.1927 року з вимогою запровадити українську мову в школі. Декларації підписали: голова громади – Федір пасемко, Гринько Кришталь. Дмитро Різак, Костя Гаврильців, Дмитро Король, Кирило Білик, Гринько Кухтій, Дося Петрищак.

           Про 30-ті рр. за спогадами випускниці Парути О.В. учні до школи ходили за бажанням, ті, що мали можливість і матеріальний достаток. Директором школи був поляк Адам Остапович, а його дружина, син і дочка були вчителями. Викладачем релігії був спочатку о.Строцький, а потім о.Ференц. школа стала трьохкласною. Шкільної форми не було. У 1935р. навчалося 162 учні.

      У 1940-х рр. кількість класів збільшилася до семи. Від 1940 по 1945р. директором школи був Юрків. Підручники діти купляли самі і форму теж, або шили. Писали перами. Екзамени здавала від четвертого по сьомі класи. А в сьомому класі здавали 4 екзамени. Майже всі діти мали можливість здобути основну освіту.

          На початку 60-х рр. школа у селі була восьмирічна і вечірня – 9-10 класи.  Директором школи – Холіцький І.М.

          У 70-х рр. директором школи став Цимбалій Б.П., а завучем Бісик М.М., в тих роках почала вивчатися англійська мова, з якої першою вчителькою була Петелицька Є.А.

        У 90-х роках директором школи працював Максимів З.Ф. За його активної діяльності  було розпочато реконструкцію та добудову приміщення школи. У 2003 році було урочисто відкрито нове приміщення школи.  В цьому є році встановлено меморіальну дошку на фасаді школи видатному педагогу, викладачу Стрийської  та Краківської гімназії, професору Львівського університету, вихідцю із Верчан – Михайлу Білику.

         У 2003 році школа відсвяткувала свій 100-літній ювілей.

        На сьогоднішній день у школі навчається 125 учнів, крім учнів села Верчан навчаються учні із сіл: Підгірці, Комарів.

         З 1996 року при школі функціонує філія Дашавської музичної школи ім.. І. Колесси. Учні приймають активну участь у гуртках, студіях від Стрийського Будинку учнівської творчості: студія образотворчого мистецтва (кер. Яців Б.С.). При школі систематично працюють гуртки: історико-краєзнавчий, вокальний, драматичний, математичний, спортивно-оздоровчий.

Місце знаходження: вул. Стрийська, 64, с. Верчани, Стрийський район, Львівська область

Кількісний учнівський та педагогічний склад:

  • кількість учнів – 125:
  • проектна потужність - 270
  • І ступінь – 56
  • ІІ ступінь – 69
  • кількість педагогів - 19,  з них сумісників - 2

Педагогічний колектив:

  • Вища категорія -14, звання «старший вчитель» - 4
  • І категорія – 2
  • ІІ категорія – 2
  • спеціаліст – 2

Віковий склад:

  •       до 30 років – 3
  •       31-40 років – 2
  •       41-50 років – 4
  •       51-60 років – 8
  •       понад 60 років - 3